Dlaczego MAGNEZ jest tak ważny?

Magnez jest niezbędnym do życia składnikiem mineralnym, którego organizm  nie może produkować sam. Właściwością magnezu zawartego w wodzie DONAT Mg jest to, że występuje on w formie jonów w swojej pierwotnej i naturalnej postaci.
Człowiek potrzebuje dziennie  300 do 350 miligramów magnezu, a przy zwiększonym wysiłku fizycznym jeszcze więcej. 1Litr wody  Donat Mg zawiera więcej niż 1000 miligramów magnezu; dlatego, spożycie wody DONAT Mg dwa razy dziennie około 0,2  litra, pokrywa dzienne zapotrzebowanie organizmu na magnez.
Magnez wraz z wapniem reguluje funkcjonowanie układu mięśniowego. Niedobór magnezu w organizmie a w konsekwencji nadmiar wapnia wywołuje często bolesne dla człowieka skurcze mięśni. Także miesień sercowy potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania magnezu, który wraz z innymi cennymi pierwiastkami chroni komórki przez urazami jak i zapobiega zaburzeniom krzepnięcia krwi. Ze względu na nowoczesne metody przetwarzania artykułów spożywczych w przemyśle spożywczym (konserwacja, chłodzenie, oczyszczanie) nasza żywność zawiera znikomą zawartość  magnezu.

Z drugiej strony intensywny tryb życia zwiększa każdego dnia nasze zapotrzebowanie na magnez.
Najwięcej  magnezu zawierają algi, soja, ziarna zbóż, orzechy, kiełki pszenicy,  jednakże nie zawsze znajdują one miejsce w naszym dziennym jadłospisie.
Szczególnie zaleca się spożywanie wody Donat Mg w leczeniu licznych schorzeń przewlekłych, przy czym dla jej optymalnego działania  istotne jest w jakich dawkach i w jakiej temperaturze spożywana jest woda Donat Mg.
Przy pomocy dołączonej  tabeli możecie Państwo sami ułożyć tzw. Kurację pitną  dostosowaną do własnych potrzeb. Trzeba jednak pamiętać że tylko spożywanie wody w odpowiednich dawkach przyniesie pozytywne rezultaty, w tym celu warto zapoznać się następującymi zasadami picia wody:
  • Szybkie picie ciepłej wody Donat Mg pobudza motorykę jelit
  • Powolne picie  zimnej wody Donat Mg zwiększa wchłanianie minerałów.
  • Wypijanie wody zwłaszcza na czczo, powoduje jej podgrzewanie, a w konsekwencji uwalnianie CO2
  • Ponieważ woda Donat Mg  działa przeczyszczająco, zalecamy dostosować dzienne dawki do czynności wydalniczych organizmu.

Dane teleadresowe

Adres:  Kruka 16, 43-600 Jaworzno

tel: +48 604-54-77-99
tel: +48 662-59-64-04
e-mail: biuro@wodadonat.pl
e-mail: sklep@wodadonat.pl

Obserwuj nas w sieci

Aplikacja Donat MG Moments

To Twój osobisty asystent zdrowia, który zapewni Ci właściwą drogę spożywania wody. Najlepsze efekty uzyskasz poprzez ścisłe stosowanie się do  poszczególnych etapów terapii. Dawkowanie z aplikacją zostało zaprojektowane przez ekspertów z Rogaśka Centrum Medycznego w Słowenii, gdzie Donat Mg z powodzeniem stosowana jest od wieków w leczeniu problemów zdrowotnych.

Log in

create an account

fb iconLog in with Facebook