Wskazania

W dobie wysoko(silnie) rozwiniętej medycyny z wieloma skutecznymi lekami i terapiami zdrowotnymi -  trudno sobie wyobrazić, że naturalne źródła zdrowia  są wciąż tak samo atrakcyjne jak w ostatnich wiekach, i że ludzie „szukają w nich schronienia”.
Zaleca sie picie wody Donat Mg przy takich dolegliwościach jak:
 • zgaga
 • dolegliwości żołądkowe i pęcherzyka żółciowego
 • zaparcia,
 • stres
 • Depresja,
 • Ból głowy.

Donat Mg pomaga natomiast w taki sposób , że:

 • zmniejsza podwyższony poziom cholesterolu,
 • obniża podwyższony poziom kwasu moczowego we krwi
 • nawet przy wypijaniu dużych ilości nie powoduje wahań ciśnienia krwi
 • zmniejsza możliwość powstawania kamieni nerkowych,
 • pomaga w  zapobieganiu osteoporozie,
 • poprawia metabolizm ciała
 • pomaga w spalaniu tłuszczu.
Ponieważ jest to najbogatszy w magnez woda mineralna , jest szczególnie zalecana przy schorzeniach układu krążenia: arytmia serca i skurcze serca.

To prawda. Te i inne cechy wyróżniają Donat Mg,  jako jedyną  w swoim składzie naturalną wodę mineralna.
Oddziaływanie wody DONAT Mg na organizm można by podzielić na:

 • Oddziaływanie na narządy układu trawiennego
 • Oddziaływanie wchłanianych elektrolitów na metabolizm  
Wodę Donat Mg nie powinni spożywać pacjenci dializowani i pacjenci z niewydolnością nerek.
Woda Donat Mg określana mianem „ klejnotu natury” powstaje  na głębokości od 280 do 600 m,  z rozpadu skał bogatych w magnez, wapń, siarczany, wodór oraz cały szereg elementów, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania procesów metabolicznych w organizmie. Towarzyszą je przy tym  duże ilości wolnego dwutlenku węgla. Źródło wody nieustannie się odnawia.  Przeciętny wiek wody Donat Mg, mierzony za pomocą metody 13 C,  wynosi około  8000 lat.
Wpływ  picia wody Donat Mg na zdrowie zostało dokładnie przebadane.
Ze względu na skład chemiczny, właściwości fizyczne, doświadczenie balneologiczne jak i wiedzy medyczną, właściwości wody Donat Mg są  wykorzystywane w celach leczniczych i prewencyjnych.  Donat Mg należy do grupy naturalnych wód mineralnych, która zmniejszenia lub zapobiegania niektórym chorobom, ale przede wszystkim odgrywa  ważną rolę w utrzymaniu dobrego stanu zdrowia.  Na świecie istnieje wiele naturalnych wód mineralnych, które mają korzystny wpływ na zdrowie. Donat Mg jest ze względu na swoją „kompozycję składników mineralnych” unikalną naturalną wodą mineralną na świecie,  którą  możemy pić przez całe życie.

 

Woda  Donat Mg charakteryzuje się ponadto wysoką mineralizacją (powyżej 13 gramów na 1 litr rozpuszczonych składników mineralnych, w tym magnez stanowi 1000 mg / l, wapń w 350 mg / l,  i wiele innych ważnych dla zdrowia związków mineralnych. Charakterystyczna jest natomiast bardzo niska zawartość soli (128 mg / l).
Woda Donat Mg to szczawa –  rodzaj wody mineralnej nasyconej wolnym dwutlenkiem węgla (CO2) w ilości przekraczającej 1000 mg/l 

 

Zalety wody Donat Mg w porównaniu do innych preparatów.
Magnez jest rozpuszczany w wodzie Donat Mg. W związku z tym w trakcie przemiany materii organizm nie musi się starać by rozwiązać cząsteczki magnezu i dostarczyć je do komórek,  które go potrzebują. Dzieje się tak dlatego, że wody mineralne typu „szczawy” są do tego zdolne, ponieważ zawierają związki zjonizowane, tzn. takie które są elektrycznie aktywne i dlatego szybko ulegają reakcją biochemicznym.

 

Podsumowując: Naturalna woda mineralna Donat Mg jest niezastąpionym „budzikiem” dla metabolizmu człowieka i dlatego zaleca się jej picie przez całe życie.

 

Dane teleadresowe

Adres:  Kruka 16, 43-600 Jaworzno

tel: +48 604-54-77-99
tel: +48 662-59-64-04
e-mail: biuro@wodadonat.pl
e-mail: sklep@wodadonat.pl

Obserwuj nas w sieci

Aplikacja Donat MG Moments

To Twój osobisty asystent zdrowia, który zapewni Ci właściwą drogę spożywania wody. Najlepsze efekty uzyskasz poprzez ścisłe stosowanie się do  poszczególnych etapów terapii. Dawkowanie z aplikacją zostało zaprojektowane przez ekspertów z Rogaśka Centrum Medycznego w Słowenii, gdzie Donat Mg z powodzeniem stosowana jest od wieków w leczeniu problemów zdrowotnych.

Log in

create an account

fb iconLog in with Facebook