tel: 604 547 799 | e-mail: biuro@womasystemy.pl

Klimatyzacja Ewaporacyjna

W przeciwieństwie do rozwiązań wykorzystujących freon, chłodzenie ewaporacyjne nie wymaga odcięcia dopływu powietrza, a wręcz świeże powietrze jest zalecana. Świeże powietrze mogą zapewnić otwarte bramy przemysłowe, okna i świetliki z funkcją wentylacji dziennej lub zainstalowanie wentylatorów wyciągowych. Metoda ewaporacyjna jest bardzo energooszczędna - urządzenia wykorzystujące mechanizm adiabatyczny, niezależnie od panujących warunków, zużywają zaledwie ułamek energii (ok. 10-20%), która zazwyczaj jest potrzebna urządzeniom klimatyzacyjnym wykorzystującym freon tzw. klimatyzacji tradycyjnej. Chłodzenie adiabatyczne jest korzystne dla środowiska naturalnego, ponieważ nie emituje dwutlenku węgla i innych gazów do atmosfery.

Gdzie najlepiej montować klimatyzację ewaporacyjną?

Systemy chłodzenia adiabatycznego zaleca się przede wszystkim w miejscach, gdzie występuje bardzo wysokia temperatura, a powietrze jest wysuszone – przykładem mogą być zakłady zajmujące się wytwarzaniem tworzyw sztucznych, zakładów przemysłowych i komercyjnych np. różnego rodzaju: hal, magazynów, warsztatów, obiektów handlowych, laboratoriów i biur. Rozwiązanie w postaci mechanizmu adiabatycznego sprawdzi się także w halach namiotowych, gdzie łatwo o zaduch, a wysoka temperatura i zaduch spowodowany jest dużą liczbą znajdujących się tam osób oraz materiałem z jakiego zbudowany jest namiot. Klimatyzacja adiabatyczna Eucold to idealne rozwiązanie w walce z wysoką temperatura wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność jej obniżenia – nie tylko w sezonie letnich upałów (okres gorących dni coraz bardziej się wydłuża) jak i pracujących tam maszyn i urządzeń oddających ciepło w środowisko pracy personelu. Chłodnice ewaporacyjne dzięki wprowadzeniu świeżego i schłodzonego powietrza zapewniają zdrowe, bezpieczne i komfortowe warunki pracy wolne od zanieczyszczeń. Eucold znacznie poprawienie efektywności i wydajności produkcji w porach upalnych a w okresach chłodniejszych gwarantują doskonałą wymianę powietrza w miejscu pracy.

Ważne:

Szczególnie w obecnym okresie zagrożenia sanitarnego fundamentalne znaczenie ma „pomoc”, jakiej może udzielić system chłodzenia adiabatycznego, który stale oczyszcza środowisko pracy poprzez wprowadzanie świeżego i schłodzonego powietrza, zapobiegając rozprzestrzenianiu się wirusów. Funkcja ozonowania gwarantuje idealnie czyste powietrze „jak po burzy”. Ozonowanie w systemie ewaporacyjnym unieszkodliwia np. bakterie, wirusy, grzyby itp. znajdujące się pomieszczeniach. Jest skuteczniejszy niż środki chemiczne i nieszkodliwy dla środowiska. Ozon ma silne właściwości dezynfekujące, jest skuteczniejszy niż inne środki dezynfekujące np. chlor. Ozonowanie staje powszechne szczególnie dziś w walce z pandemią COVID oraz wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba odkażenia środowiska w pomieszczeniu. Ponadto powietrze wprowadzane przez EUCOLD z funkcją ozonowania usuwa bakterie, wirusy, alergeny, brzydkie zapachy przy pomocy silnego utleniania. Szczególnie korzystne jest w pomieszczeniach, w których przebywają alergicy, dzieci, czy osoby starsze oraz pracownicy zmęczeni ciężką pracą z obniżoną odpornością.

Nasi Partnerzy

   

Obserwuj nas w sieci