Strona główna » KURTYNY POWIETRZNE » Posadzkowe kurtyny powietrzne

Posadzkowe kurtyny powietrzne

Posadzkowe kurtyny powietrzne

KURTYNA POWIETRZNA EUWIND Z DOLNYM STRUMIENIEM POWIETRZA.

Celem kurtyny powietrznej EUWIND jest blokowanie przepływu zimnego powietrza, które przedostaje się przez otwarte bramy w obiektach przemysłowych. Najważniejsza różnica pomiędzy kurtyną powietrzną EUWIND z strumieniem powietrza z dołu, a innymi kurtynami jest taka, że EUWIND dba o portfel użytkownika i zdrowie personelu wypierając zimne powietrze napływające z zewnątrz obiekt już od momentu otwarcia bramy (ułamek sekundy) i zabezpiecza otwarty otwór w 100% aż do czasu jej zamknięcia.

WŁAŚCIWOŚCI

"Zamknięcie" otwartych bram przemysłowych przed dostępem powietrza zewnętrznego przy użyciu kurtyn powietrznych od wielu lat jest potrzebne i z powodzeniem stosowane. Rozwój techniki i posiadane doświadczenie w tym zakresie pozwalają uzyskać doskonałą ochronę przed niepotrzebnym rozpraszaniem powietrza. Jednym z czynników, które w dużym stopniu mają negatywny wpływ na środowisko pracy, są bez wątpienia infiltracje i zimne prądy powietrza w ogrzewanym pomieszczeniu. W istocie, stanowią one stałe zagrożenie dla zdrowia fizycznego personelu. Korzyści, które natomiast pojawiają się wraz z zainstalowaniem kurtyny powietrznej CARLIEUKLIMA, są liczne. Kurtyna blokuje przepływ zimnego powietrza, umożliwia prowadzenie prac w strefach przylegających do bramy, zapobiega przeziębieniom personelu. Zapobiegając przedostawaniu się zimnych prądów powietrza kurtyna umożliwia utrzymanie również w pobliżu otworów temperatury roboczej zapewniającej komfort cieplny, a tym samym oferuje personelowi środowisko pracy bez dużych skoków temperatur, zaś firmie większą powierzchnię operacyjną. Ta niewidzialna przeszkoda nie tylko zapobiega przedostawaniu się powietrza z zewnątrz, lecz również przyczynia się do wyeliminowania stratyfikacji w samym pomieszczeniu, zmniejszając w przypadku ogrzewania konwekcyjnego gradient cieplny i stosowne dyspersje. Strata ciepła na skutek przedostawania się zimnego powietrza przez bramy przemysłowe jest znaczna i trudno ją oszacować, ponieważ liczne czynniki przyczyniają się do jej powstania. Możemy jednak stwierdzić z całą pewnością, że przyjęcie systemów zamykających EUWIND przyczynia się do radykalnego zmniejszenia dyspersji w taki sposób, że początkowa inwestycja zwraca się w ciągu maksymalnie dwóch sezonów użytkowania.



ZALETY KURTYNY POWIETRZNEJ EUWIND

WYTRZYMAŁOŚĆ

Długotrwałość: wytrzymałe na niskie temperatury i wykonane z materiałów o wysokiej jakości.
ELASTYCZNOŚĆ
Projektowanie dostosowane do indywidualnych potrzeb w celu zabezpieczenia wszelkich rodzajów wejść.
NATYCHMIASTOWY REZULTAT
Utrzymywanie stałej temperatury: umożliwia utrzymanie jednakowej temperatury w pomieszczeniu.
OSZCZĘDNOŚĆ
Oszczędność energii: zapobiega przedostawaniu się zimnego powietrza.
KORZYSTNY DLA ZDROWIA
Chroni zdrowie pracowników zapobiegając powstawaniu szkodliwych ruchów powietrza.

Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje

OPIS TECHNICZNY KURTYN POWIETRZNYCH EUWIND

Kurtyna powietrzna EUWIND może zostać zainstalowana od wewnątrz lub na zewnątrz budynku, z jednej lub z obu stron bramy, którą chcemy zabezpieczyć. Kolumna wentylacyjna z wentylatorem zasysa ciepłe powietrze z górnych warstw hali "stratyfikowane" w pobliżu sufitu hali i przenosi je przez tłumiki do kanału dystrybucyjnego, a następnie do szczeliny, przez którą jest wyrzucane ze znaczną prędkością na zewnątrz. Wyrzut strumienia powietrza ze szczeliny powietrznej biegnącej na szerokości bramy powoduje odcięcie zimnego powietrza i skierowanie go na zewnątrz budynku pozostawiając ciepłe powietrze w jego wnętrzu. Zaletą kurtyny powietrznej EUWIND jest maksymalna skuteczność, ponieważ szczelina znajduje się w posadzce, gdzie penetracja zimnego powietrza jest największa. Zabezpieczenie otworu otwieranej bramy jest natychmiastowe i w 100% skuteczne.

 

ELEMENTY SKŁADOWE KURTYNY POWIETRZNA EUWIND

alt

CZĘŚCI SKŁADOWE:

 1. DYSZA SSĄCA
 2. RURA SSĄCA
 3. TŁUMIK
 4. WENTYLATOR
 5. KOLANO ŁĄCZĄCE KOLUMNĘ Z KANAŁEM
 6. DRENAŻ
 7. KANAŁ DYSTRYBUCYJNY
 8. SZCZELINA POWIETRZNA
 9. STUDZIENKA REWIZYJNA
 10. PLATFORMA SAMONOŚNA

 

KOLUMNA SSĄCA TŁOCZĄCA KURTYN POWIETRZNYCH EUWIND

alt

 1. Wlot powietrza zabezpieczony przed przedostawaniem się elementów obcych
 2. Tłumik górny
 3. Jeden lub kilka wentylatorów osiowych
 4. Tłumik dolny
 5. Kolanko łączące kolumny z kanałem dystrybucyjnym zainstalowanym w posadzce.


PŁYTA SAMONOŚNA Z KANAŁEM DYSTRYBUCYJNYM

alt

Płyt samonośna, zainstalowana w podłożu, posiada szczelinę zapewniającą prawidłowe wyrzut powietrza.

ISTOTNE CZYNNIKI POTRZEBNE DO PRAWIDŁOWEGO WYMIAROWANIA

Celem kurtyny powietrznej EUWIND jest blokowanie przepływu zimnego powietrza, które przedostaje się przez bramy budynku. Przepływy te powstają na skutek różnic ciśnienia między wnętrzem a środowiskiem zewnętrznym, które spowodowane są przede wszystkim przez:

 • mechaniczne usuwanie powietrza z budynku (zasysacze spalin, wentylatory, itp.);
 • różnice między temperaturą wewnętrzną a temperaturą zewnętrzną;
 • naturalne parcie wiatru na odcinek bram.

Z reguły, projektowanie odbywa się z uwzględnieniem gwałtownej różnicy ciśnienia między wnętrzem, a środowiskiem zewnętrznym rzędu 8-10 Pa.

 

alt
NEWSLETTER

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingowych
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych na wskazany przeze mnie adres e-mail

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu