Strona główna » PROMIENNIKI » PROMIENNIKI GAZOWE » PROMIENNIKI GAZOWE MULTIEURAD

PROMIENNIKI GAZOWE MULTIEURAD

PROMIENNIKI GAZOWE MULTIEURAD


MULTIEURAD - PROMIENNIKI EURAD 
     
                                                                                                  

MULTIEURAD to połączenie kilku autonomicznych promienników gazowych Eurad w układ z jednym wspólnym odprowadzeniem spalin zakończonym wentylatorem wyciągowym z kominem na zewnątrz. Maksymalna ilość połączonych ze sobą promienników jednym wspólnym kolektorem odprowadzającym spaliny wynosi 8 sztuk i jest ogranicziny maksymalną mocą grzewczą do 415 kW. System MULTIEURAD jest rozwiązaniem bardzo elestycznym i nadaje się do niemal każdego obiektu, w ktorym komfort grzewczy musi zostać zapewniony nawet w strefach grzewczych o dużej niejednorodności temperatur i różnych oczekianiach użytkownika. 

Instalacja MULTIEURAD to system ogrzewania złożony z rur pomiennikowych działający z wykorzystaniem gazu metanu lub LPG. Zaprojektowany w celu rozwiązania problemów związanych z ogrzewaniem różnych typów pomieszczeń, dzięki swej elastyczności instalowania może być w prosty sposób dostosowany do obiektu przeznaczonego do ogrzewania, również w przypadku trudno dostępnych stref lub obszarów o szczególnym rozkładzie. Instalacja MULTIEURAD opiera się na promiennikach gazowych EURAD, rur promieniujących, reflektorów odblaskowych, wsporników i akcesoriów podłączonych do (1) wspólnego wentylatora, który umożliwia usuwanie produktów spalania w jednym miejscu. Długość rur promiennikowych składających się na instalację MULTIEURAD może wynosić od 6 do 18 metrów, a ich rozmieszczenie zależy zasadniczo od wymagań ogrzewanego budynku lub stref w celu zapewnienia najlepszego komfortu termicznego. Można instalować rury promiennikowe EURAD model MSU lub MSC z podwójnymi przewodami promiennikowymi w kształcie litery „U” z palnikiem i podłączeniem do przewodu zasysającego spaliny umieszczonego z tej samej strony. W przypadku stosowania modeli EURAD MSM, palnik i podłączenie do przewodu zasysającego spaliny znajdują się po przeciwnych stronach. Moc każdego palnika wynosi od min. 27 do maks. 51,9 kW. Całkowitą moc instalacji MULTIEURAD określa się sumując moc poszczególnych rur promiennikowych. Każda rura promiennikowa wchodząca w skład instalacji MULTIEURAD wyposażona jest w palnik EURAD, przewód promiennikowy wykonany ze stali odpornej na wysokie temperatury i poddany obróbce powierzchniowej w celu zwiększenia wydajności jego emisji, reflektory odblaskowe umieszczone powyżej przewodu promiennikowego wykonane z aluminium lub ze stali nierdzewnej w celu zagwarantowania doskonałego odbijania promieniowania w stronę podłoża. W modelach MSC i MSM występują reflektory pojedyncze, a w modelu MSU reflektory podwójne. Wszystkie elementy przewodu zasysającego i przewodu usuwającego produkty spalania, do których podłączony jest każdy palnik EURAD, wykonane są ze stali nierdzewnej oraz wyposażone w kolana i specjalne elementy. Doprowadzone są do jednego wspólnego wentylatora, który utrzymując całą instalację w podciśnieniu, umożliwia usuwanie na zewnątrz spalin z całej instalacji MULTIEURAD. Wentylator zainstalowany jest wewnątrz obiektu i może zostać zaprojektowany i wykonany indywidualnie z przejściem komina przez dach lub ścianę budynku. Rozwiązanie z przejściem komina przez ściane jest wygodne i bezpieczne ze względu na zachowanie szczelności w miejscu otworowania. 


KIERUNEK 
Umożliwia ukierunkowanie wiązki promieniowania na określone obszary

NIEZAWODNOŚĆ
Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiału, konserwacja ogranicza się do kontroli wymaganych przez prawo

CISZA
Gwarancja braku hałasu w pomieszczeniu

SZYBKOŚĆ
Szybkie uruchomienie i osiągnięcie pełnej mocy w krótkim czasie

RÓŻNORODNOŚĆ
Odpowiedni dla każdego otoczenia, z możliwością zebrania w jednym rurociągu spalin z pojedynczych jednostek EURAD

ZDROWOTNOŚĆ
Brak ruchu powietrza. Czyste i zdrowe pomieszczenia

OSZCZĘDNOŚCI
Oszczędność paliwa przy sterowaniu w strefach systemu

KOMFORT
Komfortowa temperatura bez gradientu termicznego. Brak urządzeń grzewczych umieszczonych na podłodze lub na ścianach


 


Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje
Brak produktów ...

SYSTEM OGRZEWANIA PROMIENNIKOWEGO MULTIEURAD

alt

 
MULTIEURAD jest systemem ogrzewania promiennikowego, składającym się z większej liczby promienników EURAD z unikalnym odciągiem spalin, a zatem z jednym rurociągiem spalinowym.

Zaprojektowany do rozwiązywania problemów grzewczych w różnych środowiskach, jego główną zaletą jest wysoki stopień elastyczności w instalacji oraz możliwość zbierania w jednym rurociągu spalin pochodzących z pojedynczych jednostek EURAD. Dzięki dokładnemu projektowi możliwe jest ogrzewanie zarówno częściowych jak i całkowitych powierzchni w budynkach o dowolnej wielkości.

Wszystkie elementy jednostek spalinowych mają takie same właściwości jak promienniki EURAD, ponadto wszystkie rurociągi spalinowe przed wyciągiem są wykonane z aluminium z wysokotemperaturowymi uszczelkami w każdym złączu.


 

NASZE NOWOŚCI

NEWSLETTER

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingowych
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych na wskazany przeze mnie adres e-mail

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu