Strona główna » STREFA WIEDZY

STREFA WIEDZY

STREFA WIEDZY

SZYBKI EFEKT LEPSZY KOMFORT EUCOLD 2022 TO EUROPEJSKI SYSTEM KLIMATYZACJI EWAPORACYJNEJ

Chłodzenie obiektów przemysłowych i użytkowych nigdy nie było takie proste i bezpieczne dla zdrowia jak teraz. Już w starożytności wykorzystywano wodę do chłodzenia pomieszczeń w upalnych obszarach świata. Wykorzystywano do tego celu proste naturalne metody. W gorące dni chłodzono pomieszczenia za pomocą mokrych zasłon, nawilżanych słomianych i drewnianych kurtyn oraz okiennic zainstalowanych przy drzwiach lub oknach. W dzisiejszych czasach korzystając z dostępnych nowoczesnych technologii można skutecznie zrealizować chłodzenie nawet największych powierzchni w budownictwie przemysłowym i komercyjnym wykorzystując dawne metody. Profesjonalne zaprojektowany i wykonany system chłodzenia metodą adiabatyczną  gwarantuje niskie koszty inwestycyjne i znikome wydatki eksploatacyjne. Klimatyzatory ewaporacyjne EUCOLD produkcji CARLIEUKLIMA są doskonałą alternatywą do kosztownej w zakupie i eksploatacji klimatyzacji tradycyjnej wypełnionej gazami. 

Klimatyzator ewaporacyjny EUCOLD to urządzenie wytwarzające chłodne i czyste powietrze bez groźnych bakterii i innych zanieczyszczeń szkodliwych dla zdrowia i życia człowieka. Obniżenie temperatury ciepłego powietrza następuje podczas procesu odparowywania wody w zainstalowanej jednostce ewaporacyjnej EUCOLD podczas kontaktu powietrza z wodą. Czyste i ciepłe powietrze pobierane z zewnątrz przechodząc przez zraszaną strukturę paneli celulozowych przekazuje znaczną część energii cieplnej wodzie w procesie odparowywania i w konsekwencji obniża jego temperaturę. Wentylator wbudowany w klimatyzatorze tłoczy schłodzone powietrze do obiektu.

Zastosowanie urządzeń chłodniczych EUCOLD redukuje nakłady inwestycyjne o około 75% a eksploatacyjne (zużycie energii elektrycznej i czynnika tj. czystej wody) nawet do 90% w porównaniu do układów klimatyzacyjnych tradycyjnych wypełnionych szkodliwym gazem. 

Jedynym urządzeniem generującym zużycie energii jest wentylator w przedziale mocy 0,53 - 0,97 kW. Ważną zaletą klimatyzatora EUCOLD są wymiary i waga oraz znacznie zredukowane koszty obsługi i konserwacji. Zużywając ok. 1 kW energii elektrycznej i wodę możemy schłodzić i wentylować ok. 300 do 500m2 powierzchni stosując prosty system strefowego chłodzenia. Inwestując w system kanałów nawiewnych możemy schłodzić nawet powyżej 1000m2. 
 


 

JESTEŚ GOTOWY NA ZMIANY? JUŻ DZIŚ ZACZNIJ DZIAŁAĆ I ZAINSTALUJ NIEZALEŻNE ŻRÓDŁO OGRZEWANIA.

Promienniki elektryczne, gazowe i wodne to gwarancja energooszczędnego ogrzewania.  

alt

W tym roku niska temperatura w sezonie jesienno - zimowym może skutecznie utrudnić życie każdemu z nas. Zagrożone brakiem lub reglamentacją mediów są nie tylko zakłady przemysłowe, ale również obiekty cywilne i gospodarstwa domowe. Już teraz doświadczamy znacznej podwyżki cen paliw i energiii elektrycznej, ale poważniejszy problem dotyczy ich prognozowanego w najbliższej przyszłości niedoboru na rynku. Ryzyko związane z brakiem ciepła w zimie jest znaczne, ale są skuteczne sposoby na to, żeby je ograniczyć. Jeśli dzisiaj posiadasz tylko jedno żródło ciepła to zastanów się nad jego modenizacją, wymianą lub dodatkowym i niezależnym ogrzewaniem swojego obiektu. System ogrzewania promiennikowego doskonale sprawdza sie w każdych warunkach i zapewnia niezwykły komfort grzewczy. Promienniki ciepła są jak słońce w domu zapewniają ciepło niemal natychmiast po ich włączeniu przy optymalnym zużyciu energii. Promienniki elektryczne oferowane przez nas są zawsze gotowe do bezpiecznego i zdrowego ogrzewanie pomieszczeń o różnym przeznaczeniu. Poniżej kilka zalet ogrzewania elektrycznymi promiennikami na podczerwień SYNER. 

Niższe rachunki za energię
Zmniejszone zużycie energii dzięki szybkiemu uruchomieniu lampy i przekazywaniu ciepła przez promieniowanie
Oszczędność energii
Brak strat energii dzięki zdolności lamp do kierowania wiązki ciepła tylko tam, gdzie jest to potrzebne
Bezpieczny zakup produktu najwyższej jakości 
Produkcja całkowicie Made in Italy z wysokiej jakości komponentów i materiałów pozyskiwanych wyłącznie we Włoszech
Prostota instalacji
Możliwość dostosowania do każdego rodzaju pomieszczenia, dzięki modelom o optymalnych parametrach technicznych dla każdego wymagania
Zdrowie
Całkowite bezpieczeństwo dla oczu dzięki bardzo niskiemu współczynnikowi ROA (Artificial Optical Radiation) na lampę. 
Szeroki stożek promieniowania
Lampy średniofalowe wyposażone w reflektory o geometrii zaprojektowanej dla szerszego kąta wiązki światła


Wyszukaj artykuł korzystając z naszej wyszukiwarki

Jeśli osoba porusza się ze strefy promieniowania, jaki efekt odbiera przechodząc z gorąca do zimna?

Z pewnością prawdą jest, że po przejściu będzie miał odczucie mniejszego ciepła, ale będąc wystawionym przez dłuższy czas na rodzaj ciepła "promieniującego", ciało będzie cieplejsze niż w przypadku środowiska ogrzewanego gorącym powietrzem, więc przejście z gorąca do zimna będzie mniej problematyczne, ponieważ sam człowiek jest " akumulatorem" ciepła.
Przeczytaj całość
Przejdź do strony głównej
NEWSLETTER

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingowych
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych na wskazany przeze mnie adres e-mail

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu