Strona główna » KURTYNY POWIETRZNE » Sufitowe kurtyny powietrzne

Sufitowe kurtyny powietrzne

Sufitowe kurtyny powietrzne

KURTYNY POWIETRZNE STOSOWANE W PRZEMYŚLE EUWIND HIGH TYP WBA, WBE, WBW

Za każdym razem, kiedy brama przemysłowa jest otwarta temperatury powietrza zmniejsza się o kilka stopni. Te zmiany temperatury niekorzystnie wpływają na koszty ogrzewania i komfort ludzi. Nasze kurtyny powietrzne eliminują straty ciepła "uciekającego" przez otwartą bramą, zapewniając tym samym znaczne oszczędności energii.

Ciepłe powietrze z górnych warstw hali znajdujących się pod dachem zasysane jest przez wentylator a następnie wdmuchiwane ze znaczną prędkością w dół przez specjalnie zaprojektowany dyfuzor. Odpowiednie połączenia elektryczne (na przykład za pomocą krańcówki lub fotokomórki) automatycznie aktywuje kurtynę powietrzną. Kurtyny powietrzne gwarantują podwójny efekt odzysku ciepła:
 

• Zapobiegają migracji ciepłego powietrza z hali na zewnątrz.

• Pobierają przez wentylator już podgrzane powietrze pochodzące z górnej części pomieszczenia a następnie "wdmuchuje" strugę powietrza pionowo w dół.

 

OBUDOWA - KONSTRUKCJA NOŚNA

 

Główny korpus wykonany jest z grubej blachy ocynkowanej pomalowanej lakierem z zawartością żywicy epoksydowej poprawiającej odporność na działanie: korozji, substancji chemicznych, rozpuszczalników i alkoholi. W standardzie obudowa występuje w kolorze białym RAL 9002, (na życzenie możliwość wykonania w dowolnym kolorze RAL za dodatkową opłatą ). Łatwe w montażu za pomocą śrub. Małe wymiary.

 

MONTAŻ - REGULOWANY UCHWYT
 

Regulowany uchwyt (w standardowym zestawie) umożliwia ustawienie kurtyny pod wieloma nachyleniami w zależności od charakterystyki bramy. Zastosowanie uchwytów umożliwia łączenie wielu jednostek w celu zabezpieczenia bram o dowolnej szerokości.

 

ZESPÓŁ WENTYLATORA
 

Sekcja wentylatorów w tym 1 wentylatora odśrodkowego z podwójnym wlotem powietrza z aluminiowymi łopatkami wygiętymi do przodu, bezpośrednio połączonym z silnikiem elektrycznym.

Zamontowane na elastycznych i antywibracyjnych podporach. Sekcja wentylatora jest statycznie i dynamicznie wyważona. Wentylator o szerokiej średnicy (= wysoki przepływ powietrza oraz wysokie ciśnienie statyczne) przy niskich obrotach (= niski poziom hałasu). Silnik elektryczny z 3 prędkościami z zabezpieczeniem termicznym (Klixon) wraz z kondensatorem, stopień ochrony IP 42, klasy B, kable elektryczne chronione podwójnej izolacji. Wyprodukowano zgodnie z normami międzynarodowymi, zabezpieczenie czołowe w formie grilla, 230V-1PH-50Hz.

Uwagi: nie. 2 wentylatory / silniki tylko dla niektórych modeli WBW.

 

WBV: KURTYNY POWIETRZNE ZIMNE
 

Powietrze znajdujące się w górnej części środowiska hali (ciepłe powietrze) kierowane jest pionowo w dół. Urządzenie jest wyposażone w wysokiej klasy wentylator zapewniający efektywne zabezpieczenie bramy. Pobierane ciepłe powietrze z górnej warstwy hali zostaje nawiewane  pod ciśnieniem w dół.

WBE: KURTYNY POWIETRZNE Z NAGRZEWNICĄ ELEKTRYCZNĄ

Powietrze znajdujące się w górnej części środowiska hali (ciepłe powietrze) kierowane jest w dół przez sekcję wymiennika elektrycznego. Nagrzewnica elektryczna wykonana jest zgodnie z międzynarodowymi standardami elektrycznymi i bezpieczeństwa. Lamele wymiennika wykonane są z aluminium. Kompletne urządzenia dostarczane są z termostatem bezpieczeństwa „TS” bez przekaźnika mocy. Dostępne modele są z zasilaniem 230VAC lub 400VAC.
 

WBW: KURTYNY POWIETRZNE Z NAGRZEWNICĄ WODNĄ
 

Powietrze znajdujące się w górnych warstwach hali pod dachem (jeszcze ciepłe) dostarczane jest do sekcji nagrzewnicy z wymiennikiem wodnym a następnie zostaje skierowane pionowo ku posadzce. Wymiennik ciepłej wody (Turbolenced - żebra o wysokiej liczbie Reynoldsa) został wykonany z rur miedzianych i żeber aluminiowych metodą mechanicznego rozprężania. Wymiennik przeszedł test ciśnienia 30 bar i jest dostosowany do pracy przy maksymalnym ciśnieniu 15 bar. Nagrzewnice przystosowane są do pracy z gorącą wodą (kocioł) lub z systemami nisko temperaturowymi takimi jak: kotły kondensacyjne, systemy solarne, pompy ciepła, etc. Istnieje możliwość zastosowania „na indywidualne zamówienie” specjalnego wymiennika na ciepłą wodę. 


 


Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje

KURTYNY POWIETRZNE EUWIND WBE, WBV I WBW

 

Ze względu na oszczędność i troskę o warunki pracy już od dawna istnieje potrzeba zapobiegania przedostawaniu się zimnego powietrza z zewnątrz przez otwarte bramy przemysłowe. Doświadczenie i postęp techniczny pozwoliły na maksymalne ograniczenie niepotrzebnych strat w zakresie rozpraszania ciepła. Kurtyny powietrzne WBE-V-W EUWIND, ograniczając napływ zimnego powietrza, są w stanie utrzymać komfortową temperaturę nawet w pobliżu otworów drzwiowych i wejść, ograniczając w ten sposób przenikanie ciepła i maksymalizując wykorzystanie pełnej mocy grzewczej budynku.

 

Dzięki temu możliwe jest wykonywanie pracy w pobliżu bram, co zapobiega przeziębieniom personelu. Ta niewidzialna bariera nie tylko blokuje dostęp zimnego powietrza, ale również pomaga rozbić wewnętrzne warstwy powietrza, zapewniając bardziej równomierne rozprzestrzenienie się ciepła w budynku.

 

Straty ciepła wynikające z przenikania zimnego powietrza są znaczne, ale trudne do oszacowania ze względu na wiele czynników; możemy jednak z całą pewnością stwierdzić, że system kurtyn powietrznych EUWIND znacznie zmniejszy straty ciepła, do tego stopnia, że początkowy koszt inwestycji zwróci się w ciągu mniej niż dwóch sezonów eksploatacji.

NEWSLETTER

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingowych
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych na wskazany przeze mnie adres e-mail

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu