Strona główna » PROMIENNIKI » PROMIENNIKI GAZOWE » EURAD - PROMIENNIKI RUROWE

EURAD - PROMIENNIKI RUROWE

EURAD - PROMIENNIKI RUROWE

PROMIENNIKI GAZOWE EURAD
 

System ogrzewania promiennikowego EURAD charakteryzuje się wysoką efektywnością szczególnie w przypadku ogrzewania wielkich i średnich powierzchni lub wydzielonej mniejszej strefy. Promienniki EURAD ze względu na budowę i zasadę działania przeznaczone są do montażu na suficie lub ścianie. Dla zapewnienia większej elastyczności i efektywności pracy promienniki gazowe typu MSU zostały wykonane w taki sposób, aby umożliwić regulowanie kąta padania promieniowania. Model ten możemy zamontować w pozycji częściowo pochylonej dostosowując go do wymagań strefy przeznaczonej do ogrzewania. Promienniki EURAD mogą ogrzewać wyznaczoną powierzchnię pojedynczo lub w grupie, wówczas za sterowanie i kontrolę temperaturową otoczenia odpowiada indywidualnie dobrany system sterowania i pomiaru temperatury.

Na życzenie zapewniamy profesjonalny zestaw montażowy dla każdego rodzaju stropu lub ściany umożliwiający szybki i bezpieczny montaż.


ZALETY STOSOWANIA PROMIENNIKÓW GAZOWYCH EURAD
 

ZDROWIE

Brak ruchu powietrza. Pomieszczenia czyste i zdrowe.

WSZECHSTRONNOŚĆ

Odpowiednie do każdego otoczenia.

NIEZAWODNOŚĆ

Dzięki zastosowaniu materiałów wysokiej jakości, konserwacja ogranicza się do kontroli wymaganych przepisami.

KIERUNEK DZIAŁANIA

Umożliwia ukierunkowanie wiązki promieniowania na określone obszary.

ZYSK

Oszczędność paliwa podczas eksploatacji systemu.

KOMFORT

Komfortowa temperatura bez gradientu termicznego. Brak urządzeń grzewczych umieszczonych na podłodze lub na ścianach.

SZYBKI START

Rozruch i osiągnięcie pełnej mocy w krótkim czasie.

BRAK HAŁASU

Gwarantuje brak hałasu w pomieszczeniu.

 

 

 

 


Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje

PROMIENNIKI GAZOWE EURAD

 

OPIS SYSTEMU OGRZEWANIA PROMIENNIKAMI EURAD

EURAD to system ogrzewania promiennikowego działający na bazie metanu lub LPG. Najważniejszym zadaniem stawianym przed systemem promienników Eurad jest rozwiązanie problemów związanych z ogrzewaniem różnego rodzaju obiektów. Główną zaletą promienników rurowych “krótkich” jest ogromna elastyczność montażu. Dzięki autonomicznemu funkcjonowaniu, można dostosować system nawet dla najbardziej wymagających warunków występujących w strefie ogrzania (wgłębienia, trudno dostępne pomieszczenia oraz duże strefy).

Moduły z rurami promiennikowymi EURAD składają się z palnika gazowego, wentylatora usuwającego spaliny, rur promiennikowych oraz reflektora odblaskowego. Ciepło potrzebne do ogrzania rur promiennikowych wytwarzane jest przy pomocy palnika gazowego natomiast nośnikiem ciepła są gorące spaliny, których obieg wymusza wentylator ssący. Długość modułów z rurami promiennikowymi wynosi od 3 do 18 metrów. Modele promienników gazowych EURAD dostępne są w formie litery U z palnikiem i wentylatorem umieszczonymi z tej samej strony rury -modele MSC i MSU lub z palnikiem i wentylatorem umieszczonymi po przeciwnej stronie rury promiennikowej -model MSM. Urządzenia zaprojektowano w wersjach o mocy od 15,1 do 51,9 kW. Rury promiennikowe zostały wykonane z najwyższej jakości stali poddanej obróbce kaloryzacji "aluminiowania" znacznie poprawiającą wydajność. Średnica rury promieniującej wynosi 100 mm i przenosi temperaturę powyżej 400°C emitując promieniowanie podczerwone potrzebne do ogrzania pomieszczenia. Ekrany odblaskowe mogą być wykonane w wersji z aluminium lub ze stali nierdzewnej są zainstalowane nad rurami promiennikowymi w celu skierowania promieniowania w dół na posadzkę. Model MSC i MSM został wyposażony w jeden reflektor odbijający, natomiast model MSU posiada dwa odrębne reflektory, jeden dla każdej rury promiennikowej zwiększając sprawność tego modelu.

 

BUDOWA PROMIENNIKA EURAD

alt
 

  1. Palnik gazowy
  2. Wentylator
  3. Rury promiennikowe
  4. Ekran odbijający promieniowanie podczerwone
  5. Komin spalinowy - podłączenie
  6. Elementy konstrukcyjne
  7. Systemowe elementy montażowe


PALNIK

Palnik gazowy o mocy od 15,1kW do 51,9 kW zapewnia wytworzenie odpowiedniej ilości nośnika ciepła pozwalającego na osiągnięcie odpowiedniej mocy grzewczej. Obudowa palnika w całości wykonana jest ze stali nierdzewnej co klasyfikuje urządzenie do pracy w najcięższych warunkach.

 

alt

 

PŁYTA GŁÓWNA

Zabezpiecza elektronicznie zapłon, podtrzymuje płomień, kontroluje podciśnienie panujące w układzie rurowym. Kontroluje inne parametry zapewniając odpowiednie funkcjonowanie promiennika oraz pełne bezpieczeństwo działania.

 

alt

 

WENTYLATOR

Wentylator służy do usuwania spalin oraz wymusza ich cyrkulację w układzie rurowym.


alt

RURY ZE STALI KALORYZOWANEJ ALUMINIUM

Wymiennikiem ciepła promiennika EURAD są rury wykonane w technologii obróbki termicznej kaloryzacji stali z aluminium. 

  • Obróbka powierzchniowa, której poddane są rury (kaloryzacja), zapewnia osiągnięcie maksymalnych wyników w zakresie emisji promieniowania
  • Rury promiennikowe wykonane zgodnie z w/w obróbką odporne są na działanie wysokich temperatur oraz korozję.
  • Rury promiennikowe kaloryzowane aluminium zapewniają zaraz po uruchomieniu systemu ogrzewania niemal natychmiastowe odczucie ciepła.


EKRANY ODBIJAJĄCE


Ekrany modułów promiennikowych EURAD zostały wykonane z aluminium lub opcjonalnie ze stali INOX. Posiadają powierzchnię polerowaną podobną do lustra zapewniając całkowite odbicie promieniowania w kierunku posadzki. Ta technologia zapewnia wyeliminowanie strat konwekcyjnych do minimum.

alt

 

KOMIN SPALINOWY


Systemowo do każdego promiennika dostarczamy komin odprowadzający spaliny wykonany ze stali INOX.

alt

 

ELEMENTY KONSTRUKCYJNE


Wykonane w dwóch wariantach przystosowanych do montażu podstropowego oraz naściennego. Zapewniają sztywność modułom Eurad oraz służą jako elementy do których podwieszamy promiennik.

alt

 

SYSTEMOWE ELEMENTY MONTAŻOWE


W zależności od sposobu montażu stosuje się odpowiednie systemy montażowe.


 

alt

 

 

 

NASZE NOWOŚCI

NEWSLETTER

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingowych
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych na wskazany przeze mnie adres e-mail

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu